8 Comments

Skaityti. Rašau su kalaidomis Senatvė, akys nebemato iš arti, kartais manau, kad jau reikia akinių. Ir pirštai telefone nesugaudo raidžių. Šoenhaueris mano nr1, nuo jo ir dėl jo pradėjau nesigraužti dėl savo nesocialumo. Nebesistengiau būti "nomalus".

Expand full comment

Super, ačiū. Anas gi labai iš Rytų išminties sėmėsi, berods vienas pirmųjų Europon Rytų veikalus nešė.

Expand full comment

Man patinka apie Jūsų darbus smaityti

Expand full comment

Dabar būdamas šeštakursiu medicinos studentu, ar vyktum rezidentūrai į Vokietiją ar visgi pasiliktum Lietuvoje rezidentūros laikotarpiui?

Expand full comment

Geras klausimas, iš kurio atskirą post'ą su clickbaitin'iu pavadinimu ,,Ar verta medikui emigruoti 2024-ais?" išlaužti būtų galima.

Dažnai skaitau įrašus panašia tematika Vokietijos medikų Reddite (mano guilty pleasure): ar verta emigruoti į Šveicariją, ar verta dirbti daugiau, ar verta mažintis etatą, kur kokia rezidentūra, salygos etc.

Skaitydamas tuos postus jaučiu, kad visiems rūpi tik pinigai ir statusas. Ypač pinigai. Tai va, dėl pinigų nebesu toks tikras dėl DE. Kiek uždirbu matai ketvirčio apžvalgose tai ten realiai matyti kiek rezidentas neuruose ir psichuose su savo 2-4 budėjimais ir kelių metų patirtimi uždirba. Šitai gali euro tikslumu pasižiūrėti iš mano apžvalgų.

Taigi va, mano bendraamžiai kolegos kaip tik dabar baigė rezidentūras ir kiek suprantu visai nemenkai uždirba. Pirkimo galią prilyginus gal kažkas net mažumėlę daugiau nei aš svetur. Tuo noriu pasakyti tai, kad piniginis argumentas, ko gero, nebėra pakankamas, kad pagrįsti emigracijos vertę. Gi seniau pakako žinoti, kad uždirbsi n kartų daugiau ir ,,go". Dabar lyginant algeles nebėra tokio didelio ,,discrepancy".

Apart to mano atsakymas į tavo klausimą būtų ,,taip, vykčiau". Tam priežasčių daug. Manęs niekas išnaudoti negali, nes galiu labai greitai pakeisti ligoninę. Į jokius neurus ar psichus po studijų Lietuvoje nebūčiau įstojęs, nesirūpinau rašyti menkaverčius ar beverčius mokslinius darbus ir nedalyvavau būrelių veiklose, vien tam, kad gaučiau kažkokius balus. Nesupraskit neteisingai, turiu šiokią tokią pagarbą tiems, kam valios nepritrūko tuos balus rinkti.

Expand full comment

Ačiū už pasidalinimą:) Suasmeninant klausimą, jei dabar šeštame kurse esi ant pasirinkimo ribos tarp šeimos medicinos čia ir Vokietijoje (svarstant galimybę grįžti po rezidentūros atgal), ar nebūtų kvaila finansine prasme taip pasielgti? Ir ar tikrai palyginus su Lietuva Vokietijoje ta išnaudojimo kultūra nėra tokia stipri?

Expand full comment

Jei manai, kad po rrzės grįši, greičiausiai klysti NEBENT šeiminiai, romantiniai ar dar kokie kitokie pragmatiniai motyvai.

Pats svarsčiau ten kažką su FIRE ir grįžti po rezes. Įsivaizduok kaip sunku ypač kaip šeimistui grįžti į LT. Gi ŠG turi ypatingai gerai išmanyti sistemos vingrybes, tektų mokytis dauuuugelio dalykų iš naujo. Kitų spec. gydytojams šiuo aspektu, manau, paprasčiau.

Expand full comment

Pasistengsiu neišsiplėsti. Turiu pažįstamų ŠG Lietuvoj, deja, senokai bekalbėjom, bet girdėjau, kad yra kas uždirba ohoho, 4k į rankas pavyzdžiui. Sakyčiau, jei tiek LT uždirbi tai vargu, ar finansinis aspektas pagrindžia emigraciją. Jau tada reikia kitus argumentus įtraukti.

Aišku rezidentūros metu, kuri dabar truks lyg 4, o nebe 3 metus Lietuvoje tiek neuždirbsi, kai tuo tarpu Vokietijoje nuo pat rezidentūros pradžios gausi algą panašią, kokią gausi baigęs rezę.

Išnaudojimo kultūros sakyčiau per se nėra. Jei labai sunku dirbti (nesakau ,,jei išnaudoja", nes per se nėra to čia ir būti negali, nes rezidentūrą darai, kur panorėjęs) tai keiti darbovietę ir tiek. Pats taip jau kartą dariau, ko gero, net ir darkart darysiu. Jausmas geras, kai jauti turįs kontrolę

Expand full comment